• Ferguson FBOX 3

  Przystawka telewizyjna dzięki której zamienisz swój telewizor w Android Smart TV bez potrzeby wydawania tysięcy złotych na nowy odbiornik! Poczuj potęgę Androida, tysięcy aplikacji, streamingu VOD i najlepszego media center - Kodi!

 1. 1

Firma Ferguson ma niekłamaną przyjemność przedstawić nową odsłonę swojego multimedialnego odtwarzacza mini-PC: Ferguson FBOX 3! Dzięki fantastycznemu wsparciu ze strony użytkowników dotychczasowych modeli powstała konstrukcja, która podobnie do poprzednich stała się wyznacznikiem jakości, łatwości obsługi i przyjazności dla każdego, kto chce ożywić swój telewizor nowymi źródłami mediów. Nowy Ferguson FBOX 3 wyróżnia się technologicznie zaawansowaną konstrukcją łączącą funkcje między innymi:

w pełni multimedialnego odtwarzacza sieciowego
centrum domowych (i nie tylko domowych!) multimediów
minikomputera działającego pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat

Kup teraz!

Nowy Ferguson FBOX 3 to zmieniona wewnętrznie konstrukcja oparta na jednym z najwydajniejszych obecnie na rynku procesorów wyspecjalizowanych w sprzętowej obróbce multimediów. Wspierający procesor układ graficzny doskonale sprawdza się w zadaniach wymagających ogromnych mocy obliczeniowych oraz w generowaniu grafiki 3D choćby na potrzeby gier. Antena Wi-Fi dla dwuzakresowego modułu 2,4GHz oraz 5GHz (dualband) została wbudowana w urządzenie, dzięki czemu całość wygląda przyjemnie dla oka i nie musi być ze wstydem chowana przed wzrokiem domowników. Wzrost wydajności transferu danych w pasmie 5 GHz gwarantuje płynne odtwarzanie wideo 4K (Ultra HD) oraz grę online bez opóźnień, oferując wszystkim użytkownikom najlepsze doznania. Dla miłośników stałego połączenia kablowego oczywiście przewidziana została możliwość podpięcia urządzenia kablem bezpośrednio do sieci LAN. Także nowy pilot znacznie poprawia jakość obsługi urządzenia oraz zapewnia bezproblemowy dostęp do wszelkich ustawień FBOXa 3.

 

Ferguson FBOX 3 – technologicznie zaawansowany

 

Ferguson FBOX 3 - AMLogic S805

Sprzętowe wsparcie dekodowania audio i wideo

Konstrukcję FBOXa 3 oparto o procesor AMlogic S805. To nowoczesny, wyspecjalizowany układ, którego głównym zadaniem jest sprzętowe wspomaganie odtwarzania mediów. Układ posiada wbudowane funkcje dekodowania między innymi:

 • kodeków obrazu h.264 i h.265 do rozdzielczości 1080p z ośmiobitową głębią kolor
 • kodeków dźwięku MP3, AAC, WMA, RM, FLAC
 • kodeków dźwięku przestrzennego Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3

Dla użytkownika oznacza to natychmiastowe reakcje interfejsu urządzenia nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji oraz – co najważniejsze – płynne odtwarzanie wideo nawet w bardzo wysokiej jakości (kodowanego z dużym tzw. bitrate).

Ferguson FBOX 3 wyposażony jest też w bardzo wydajny układ graficzny Quad Core Mali-450, dzięki któremu urządzenie doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi grami 3D oraz zadaniami dekodowania mediów do rozdzielczości Ultra HD (4K). Dzięki wielu optymalizacjom Ferguson FBOX 3 pozwala w pełni wykorzystać tę moc.

Ferguson FBOX 3 - dualband Wi-Fi

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4GHz/5GHz dualband)

Pracujące w sąsiedztwie sieci Wi-Fi skutecznie się nawzajem zakłócają, co wpływa na parametry łącza i w efekcie jego znaczne miejscami spowolnienie. Jest to szczególnie zauważalne podczas wykorzystywania internetu do wymagających zadań multimedialnych, jak oglądanie filmów HD on-line. Nawet jeśli mamy bardzo szybkie łącze, wąskim gardłem staje się transmisja pomiędzy ruterem a urządzeniem. Rozwiązaniem na tę bolączkę może być wykorzystanie pasma radiowego o częstotliwości 5GHz. Ferguson FBOX 3 posiada moduł Wi-Fi pozwalający na pracę urządzenia w pasmie 2,4Ghz lub 5Ghz.

 

Ferguson FBOX 3 - ethernet

Łącze Ethernet RJ45

Dla miłośników wysokich i stałych transferów lub osób przedkładających stabilną komunikację ze switchem/routerem za pomocą połączenia kablowego, przygotowaliśmy i taką możliwość. Ferguson FBOX 3 można podłączyć do swojej sieci domowej na wszelkie sposoby.

Ferguson FBOX 3 - Bluetooth

Obsługa standardu Bluetooth – podłącz urządzenia OTG!

Ferguson FBOX 3 oferuje wsparcie protokołu Bluetooth szeroko wykorzystywanego do przesyłania danych. Dzięki obsłudze Bluetooth można do urządzenia podpiąć zdalną klawiaturę i myszkę, co zmieni FBOXa w wydajny, multimedialny komputer. Za pomocą połączenia Bluetooth można wymieniać się plikami z innymi urządzeniami, np. z telefonem – oglądanie zdjęć na telewizorze stanie się dzięki temu jeszcze prostsze!

 

Ferguson FBOX 3 - S/PDIF

Wyjście cyfrowe S/PDIF

Ferguson FBOX 3 w pełni obsługuje standard przesyłania sygnałów S/PDIF. Standard ten pozwala na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo bez potrzeby konwertowania go do postaci analogowej. Dzięki temu nie powstają zniekształcenia dźwięku, co w efekcie daje najwyższej jakości dźwięk dla najbardziej wymagających użytkowników. Standard ten wspierają m.in. zestawy kina domowego – Ferguson FBOX 3 jest w pełni

 

Ferguson FBOX 3 – programowo dopracowany

 

Ferguson FBOX 3 - Android 4.4 KitKat

Android 4.4 KitKat

Podstawą FBOXa 3 jest sprawdzony i używany przez miliony ludzi na świecie system operacyjny Android 4.4 KitKat. System jest dostosowany do specyfiki użytkowania za pomocą żyroskopowego pilota.

Ferguson FBOX 3 - interface

Nowy, lepszy interfejs

Ferguson FBOX 3 posiada zupełnie nowy, przyjaźniejszy i umożliwiający większą personalizację interfejs użytkownika. Nowy interfejs to nie tylko nowy wygląd ale także nowy, o wiele łatwiejszy sposób organizowania swoich aplikacji, których dzięki większej pamięci można zainstalować w urządzeniu całkiem sporo.

Ferguson FBOX 3 - Kodi

Odtwarzacz Kodi

Multimedialne serce FBOXa 3 to uznana aplikacja potrafiąca odtworzyć niemal każdy format pliku audio i wideo. Odtwarzacz Kodi pozwala na organizowanie biblioteki swoich mediów a także automatycznie pobiera z internetu informacje o mediach, takie jak okładki albumów czy filmów, obsada, teksty piosenek itd.

Ferguson FBOX 3 - Quad Core CPU/GPU

Szybszy!

Czterordzeniowy procesor, czterordzeniowy układ graficzny… To wszytko zapewnia jeszcze płynniejsze działanie FBOXa a nawigowanie po zasobach biblioteki mediów jest jeszcze przyjemniejsze.

Ferguson FBOX 3 - remote control

Bezprzewodowy pilot

Bezprzewodowy, żyroskopowy pilot pozwala na precyzyjne sterowanie urządzeniem za pomocą ruchów dłonią odczytywanych przez czuły mechanizm żyroskopowy. Pilot komunikuje się z FBOXem za pomocą sieci Wi-Fi, co pozwala schować urządzenie za telewizorem. Pilot nie musi „widzieć” FBOXa, żeby się z nim komunikować.

Ferguson FBOX 3 - Miracast

Miracast!

Miracats to znana i lubiana funkcja pozwalająca na wyświetlanie treści multimedialnych (filmy, zdjęcia) z Twojego telefonu lub tabletu bezpośrednio na ekranie telewizora. To także doskonały sposób na wyświetlanie np. prezentacji czy przeprowadzanie szkoleń.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Będziesz otrzymywał informacje o aktualizacjach oprogramowania, nowościach na stronie, dodatkach do FBOXa i inne przydatne informacje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, do celów reklamowych i marketingowych przez Ferguson Sp. z o.o., zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

 

Ferguson FBOX 3 – funkcjonalny i estetyczny

 

Ferguson FBOX 3 - connectivity
Ferguson FBOX 3 to jedno z najładniejszych tego typu urządzeń na rynku, gdzie szczególnie zadbano o nowoczesny i estetyczny wygląd. Na panelu czołowym – oprócz diody sygnalizacyjnej LED i gniazda USB – znajduje się jedynie przycisk włącznika. Na bocznej ściance urządzenia miejsce znalazły gniazda kart SD oraz dodatkowe dwa porty USB w standardzie USB 2.0. Do złącz USB można podłączyć zewnętrzną klawiaturę bezprzewodową i przewodową, pamięć masową lub dysk twardy, myszkę oraz przewód USB do telefonu. Z tyłu obudowy znajdują się różnego rodzaju złącza wyjściowe, za pomocą których odtwarzacz łączy się z telewizorem bądź rzutnikiem (HDMI) oraz sprzętem audio: wyjście optyczne (dźwięk cyfrowy, przesyłany światłowodem). Dodatkowo umieszczono tam także gniazdo sieci LAN Ethernet oraz gniazdo zasilania. LAN Ethernet oznacza lepszą przepustowość bez dodatkowego obciążania procesora. Zapewniono też ulepszoną obsługę protokołów TCP i UDP oraz dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier. Ferguson FBOX 3 nadaje bowiem wysoki priorytet pakietom gier i przydziela im większą przepustowość. Wbudowany monitoring sieci nadzoruje zaś ich ruch i sprawdza prędkość połączeń.

Wejścia / wyjścia

 • 1 x Optyczne wyjście cyfrowe S/PDIF
 • 1 x HDMI 1.4
 • 1 x Ethernet
 • 2 x USB
 • 1 x SD / Micro SD
 • 1 x USB OTG
Ferguson FBOX 3 - remote control

Nowy, wygodniejszy pilot

Ferguson FBOX 3 zawiera zupełnie nowy pilot, dzięki któremu nawigowanie po systemie operacyjnym czy obsługa aplikacji staje się frajdą i przyjemnością. Wykonany z trwałego materiału, grawitacyjny pilot wychwytuje ruchy ręki, które przenosi na ekran telewizora komunikując się z FBOXem za pomocą łącza Wi-Fi a nie IrDA. Możesz schować FBOXa za dowolnym urządzeniem – pilot nadal będzie doskonale działał!

 

Ferguson FBOX 3 – nowy interfejs użytkownika

 

Ferguson FBOX 3 - interface

Przytrzymaj przycisk OK na pilocie…

Ferguson FBOX 3 - interface

…przesuń pilotem trzymając OK…

Ferguson FBOX 3 - interface

…wypełniaj następny pulpit aplikacjami!

Ferguson FBOX 3 - interface

Twoje aplikacje pod Twoją kontrolą! Przesuwaj je na pulpicie, usuwaj z pulpitu, usuwaj ich dane tymczasowe czy nawet odinstalowuj bezpośrednio z pulpitu. Bez grzebania w ustawieniach, bez skakania po opcjach… A to dopiero początek zmian, jakie wprowadziliśmy!

 

 

Ferguson FBOX 3 – wszystko, co jeszcze chcesz wiedzieć

 

Sercem odtwarzacza jest czterordzeniowy procesor AMLogic S805 na platformie ARM Cortex™ A5, na której każdy z rdzeni taktowany jest zegarem 1.5GHz. Zastosowane komponenty gwarantują w pełni wydajną obsługę systemu Android 4.4 KitKat i stabilność podczas dekodowania sygnału, zapewniając zarazem niskie zużycie energii. Odtwarzacz wspiera m.in. takie standardy i platformy, jak: Dolby, HTML5, Google Play i KODI (XBMC), gry 2D/3D, BD-ISO oraz 3D BD-ISO, AirPlay, DLNA, Miracast, czy kodowanie 4K*2K, H.265.

Ferguson FBOX 3 w standardzie posiada 1GB wbudowanej pamięci RAM DDR3 oraz 8 GB pamięci Flash eMMC. 3 porty USB pozwalają jednak znacznie zwiększyć zasoby lokalnej pamięci do przechowywania plików multimedialnych. Szybki port LAN Ethernet lub moduł dwupasmowego bezprzewodowego WiFi w standardzie a/b/g/n zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi − lokalnymi lub internetowymi.

Ferguson FBOX 3 zapewnia obsługę wielokanałowych ścieżek audio: DTS i Dolby Digital passthrough (SPDIF) oraz Dolby TrueHD passthrough (HDMI).

Ferguson FBOX 3 w porównaniu do poprzednich wersji posiada nowe, bardziej czytelne i szybciej działające menu, z obsługą tapet, możliwością edycji i dodawania własnych skrótów oraz wygaszaczem ekranu. Fabrycznie preinstalowane oprogramowanie Kodi w wersji 14.2 z dekodowaniem sprzętowym oraz FilmBox Live pozwalają cieszyć się multimediami od razu po pierwszym uruchomieniu. Funkcja zarządzania zadaniami usprawni operacje wykonywane przez użytkownika, tak, aby znacząco nie wpływały na obciążenie systemu. Dzięki Kodi odtwarzanie filmów, muzyki czy przeglądanie zdjęć to czysta przyjemność. Co więcej, w sieci znajdziemy ogromną liczbę wtyczek i dodatków, w tym oferujących możliwość przechwytywania w locie polskich napisów. Odtwarzacz dzięki takim wtyczkom jak Icefilms, Much movies, 1Channel oraz Football Today zapewni również dostęp do tysięcy darmowych filmów i programów. Za sprawą wtyczki Radio App pozwoli też słuchać niezliczonych stacji radiowych z całego świata. Obsługuje również YouTube i mnóstwo innych serwisów VOD. Dzięki wtyczce Telewizja Polska, dostępne są także polskie kanały telewizji internetowej. Ferguson FBOX 3 obsługuje ponadto popularne serwisy TV, takie jak: ipla, TVN player, VOD Onet, TVP VOD i mnóstwo innych.
Ferguson FBOX 3 oferuje także sprawdzone funkcje, aplikacje i kodeki znane z poprzedniej wersji oprogramowania, w tym kodowanie UHD 4Kx2K, obsługę kompresji H.265, obsługę BD-ISO oraz 3D BD-ISO, Skype, Airplay, czy wsparcie protokołów Samba, UPnP i NFS.

Dzięki dekodowaniu sprzętowemu i odtwarzaniu wideo HD Ultra, można uzyskać wyjątkową wysoką jakość obrazu, doskonale prezentującą się na dużych ekranach. Funkcja odtwarzania wideo zapewnia gładsze krawędzie i głębię, gwarantując wyjątkowo szczegółowy obraz. W porównaniu do H.264, standard kompresji wideo H.265 transferuje wideo tej samej jakości, zajmując przy tym jedynie połowę szerokości pasma. Dzięki temu, nawet w warunkach niskiej prędkości Internetu, uzyskać można wysoką rozdzielczość wideo.

Nie zapomniano także o obsłudze obrazów płyt Blu-ray − Ferguson FBOX 3 odtwarza kopie takich nośników poprzez centrum multimedialne Kodi w formatach BDM, ISO oraz 3D BD-ISO wraz z napisami, a dostęp do rozdziałów płyt Blu-ray dostępny jest przez uproszczone menu BD-Lite. Ferguson FBOX 3 obsługuje protokoły sieciowe Samba, UPnP oraz NFS, które służą do przesyłania multimediów z komputera PC / serwera NAS na duży ekran telewizora.

Ferguson FBOX 3 posiada menu w języku polskim oraz akceptuje polskie znaki w napisach.

 

1500

Procesor Quad-Core
AmlogicS805
ARM Cortex-A5 1500MHz

600

Grafika 3D
Quad Core Mali-450
600MHz

8

Wewnętrzna pamięć
FLASH 8GB

1080

Rozdzielczość
Full HD 1080p

Chipset

AmlogicS805

Wielordzeniowe CPU

Quad Core ARM® CortexTM A5, 4 x CPU@1.5GHz

Wielordzeniowe GPU

Quad Core Mali-450 @600MHz

Grafika

OpenGL,ES1.1/2.0

Rozdzielczość wyświetlacza

1080p

Pamięć RAM

DDR3 1GB

Pamięć Flash

eMMC 8GB

Wi-Fi

Wbudowane802.11b/g/n, 2.4GHz/5GHz dualband

Ethernet

100Mb Ethernet RJ-45

System operacyjny

Android 4.4.2 KitKat

Dekodowanie wideo

Multi-format 1080p, H.264 FHD dekoder sprzętowy do 60fps

Rendering wideo

do 8bit głębi koloru

Format plików wideo

MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne

Obsługiwane kontenery wideo

WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)

Proporcje obrazu

4:3, 16:9

Rozdzielczość wideo

1080p/i 720p 576i 480p

Dekodowanie audio

MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne

System plików

NTFS, FAT32, EXT3, EXT4

Zakres wejściowy DC

12V/1.0A

Pobór mocy

Maximum 12W

Temperatura

0-40 °C

Wilgotność

< 95%

Rozmiary

130*130*22 mm

Waga

230g

Ferguson FBOX 3 - ikony