• Ferguson FBOX 4X

    Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej! Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

  1. 1

Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej! Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

Kup teraz!

Bezkompromisowa jakość obrazu

Ferguson FBOX 4X to nowa jakość materiałów wideo dla każdego miłośnika filmów i seriali. Sprzętowe wsparcie obsługi HDR (High Dynamic Range) przy 10-bitowej głębi kolorów realizowane specjalnymi algorytmami HGL (Hybrid Log-Gamma) znakomicie poprawia rendering przejść tonalnych i subtelnych odcieni kolorów. Doświadcz odwzorowania niewiarygodnego poziomu detali i doskonałej jakości grafiki z zachowaniem pełnej dynamiki obrazu i pełnej głębi jego kolorów!

Ferguson FBOX 4X

Sprzętowe wsparcie dekodowania wideo

Ferguson FBOX 4X wspiera sprzętowe odtwarzanie kodeków H.264/AVC, H.265/HEVC oraz VP9 w 10-bitowej głębi kolorów w rozdzielczości 4K Ultra HD w 60 klatkach na sekundę. Co to oznacza? Twoje filmy ZAWSZE będą odtwarzane płynnie! Filmy od Twoich ulubionych dostawców, takich jak Netflix, Google czy HBO Go będą wyświetlane w doskonałej jakości i płynności.

Ferguson FBOX 4X

Ciesz się najlepszą jakością dźwięku

Podłącz Ferguson FBOX 4X cyfrowym interfejsem HDMI 2.0 do swojego amplitunera lub telewizora z obsługą dźwięku przestrzennego i pozwól swoim głośnikom wykreować dla Ciebie przestrzeń dzięki funkcji przesyłania dźwięku w niezmienionej postaci do systemu audio (audio pass through). Ferguson FBOX 4X w pełni obsługuje sprzętowe wsparcie dekodowania standardu Dolby Digital Plus oraz połączenia wielu kanałów do prostego sygnału stereo w razie takiej potrzeby.

Ferguson FBOX 4X

Bogactwo obsługiwanych formatów plików

Ferguson FBOX 4X obsługuje wszystkie popularne oraz większość mniej popularnych formatów plików wideo, takich jak: MKV, AVI, MPG, MPEG, M4V, MOV, ISO, VP9, WMV i dziesiątki innych. Posiadasz kopie swoich płyt Blu-ray w postaci obrazów ISO? Żaden problem! Po prostu wskaż miejsce ich przechowywania odtwarzaczowi Kodi i ciesz się swoimi płytami!

Bogactwo obsługiwanych formatów FBOX 4X

HDMI 2.0 – bo szerokość pasma się liczy!

Ferguson FBOX 4X obsługuje standard HDMI 2.0, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie do odbiornika dużych ilości danych audio/wideo. HDMI w wersji 1.4 może przesyłać do 10.2 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w maksymalnie 24 klatkach na sekundę. HDMI w wersji 2.0 może przesyłać do 18 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w stałych 60 klatkach na sekundę. To idealna płynność obrazu…

Ferguson FBOX 4X

Bluetooth 4.0 – podłącz zewnętrzne urządzenia

Ferguson FBOX 4X obsługuje Bluetooth w wersji 4.0, co pozwala na podłączenie do urządzenia zestawu głośników Bluetooth, klawiatury, myszy, pilota czy kontrolera do gier aby w pełni wykorzystać możliwości FBOXa 4X.

Ferguson FBOX 4X

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz

Ferguson FBOX 4X obsługuje obydwie częstotliwości Wi-Fi: 2.4 i 5 GHz. Dzięki obsłudze pasma 5 GHz FBOX 4X może wykorzystywać nowocześniejsze, szybsze i bardziej pojemne pasmo do bezprzewodowego odtwarzania nawet najbardziej wymagających treści wideo. Pasmo 5 GHz to również większa odporność na zakłócenia. Na paśmie 2,4 GHz – oprócz sieci Wi-Fi – działa wiele innych urządzeń (np. niektóre modele kuchenek mikrofalowych), mogących wprowadzać zakłócenia i obniżać jakość sygnału. Pasmo 5 GHz wolne jest od zakłóceń wprowadzanych z popularnego sprzętu domowego.

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz - FBOX 4X

Port Ethernet LAN

Ferguson FBOX 4X posiada port Ethernet LAN o szybkości 100 Mbps, dzięki któremu można zestawić z routerem lub switchem stabilne, szybkie łącze kablowe. Nawet obrazy płyt Blu-ray nie będą na takim łączu problemem – odtworzysz je płynnie i bez problemów z wydajnością łącza.

Port Ethernet LAN - FBOX 4X

Sieciowo zaawansowany

Korzystaj z udostępnionych w sieci lokalnej i zewnętrznej zasobów audio i wideo! Ferguson FBOX 4X doskonale współpracuje z Twoim środowiskiem sieciowym dzięki pełnemu wsparciu popularnych protokołów sieciowych, takich jak Samba, Zeroconf, NFS… Jeśli posiadasz swój domowy serwer NAS, Ferguson FBOX 4X jest logicznym przedłużeniem jego możliwości – doskonale nadaje się do przeniesienia zgormadzonych na serwerze treści na ekran Twojego telewizora lub monitora.

FBOX 4X - sieciowo zaawansowany

Prosty i elegancki interfejs użytkownika

Ferguson FBOX 4X posiada rozwijany przez nas interfejs, który doskonale spełnia swoje zadanie: nie wchodzi w drogę, ułatwia komunikację z urządzeniem, przyspiesza wybór opcji, pozwala cieszyć się obsługą zainstalowanych aplikacji.

Prosty i elegancki interfejs użytkownika - FBOX 4X

Android 6.0 Marshmallow

Całe urządzenie działa w oparciu o nową, dopracowaną i stabilną dystrybucję systemu Android: Marshmallow (Android 6.0). Nowoczesny system obsługuje nowoczesne urządzenia zewnętrzne, zapewnia stabilne połączenia sieciowe, oferuje pełne bogactwo oprogramowania dostępnego z niczym nielimitowanego, oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play. Podłącz do FBOXa 4X myszkę i klawiaturę i ciesz się najbardziej osobistym z komputerów PC.

FBOX 4X Android 6.0

Netflix, HBO GO, VOD

Ferguson FBOX 4X to idealne urządzenie dla serwisów VOD (Video On Demand). Netflix czy HBO GO działają doskonale. Jesteś fanem innych serwisów VOD? Po prostu zainstaluj odpowiednie aplikacje ze sklepu Google Play i ciesz się swobodnym dostępem do treści wprost na ekranie Twojego telewizora!

Ferguson FBOX 4X - VOD

Kodi Media Center

Masz już bibliotekę swoich ulubionych filmów, seriali telewizyjnych, muzyki, zdjęć i filmików rodzinnych? Aplikacja Kodi stworzy z nich przejrzystą bibliotekę, uzupełni danymi pobieranymi z internetu takimi jak okładki i opisy filmów oraz ich oceny, zadba o odpowiedni podział seriali na sezony, usystematyzuje informacje o bibliotece muzycznej i pozwoli po niej swobodnie nawigować a z rodzinnych zdjęć zrobi piękny slideshow. Napisy do filmów? Wbudowane wtyczki pobiorą napisy z najpopularniejszych polskich i zagranicznych serwisów. Filmy 3D? Obsługiwane! Obrazy płyt Blu-ray? Obsługiwane! Naprawdę, ciężko znaleźć jakąś funkcję nieobsługiwaną przez tę aplikację.

więcej o aplikacji Kodi

Ferguson FBOX 4X - Kodi

4K UHD

Ferguson FBOX 4X obsługuje wyświetlanie wysokich rozdzielczości do 4096x2160px @60Hz.

H.265/HEVC

Ferguson FBOX 4X wspomaga sprzętowe dekodowania kodeka H.265/HEVC – oglądaj płynny obraz w najlepszej jakości!

Dualband Wi-Fi

Ferguson FBOX 4X umożliwia wykorzystanie pasma 5GHz dla Wi-Fi, co oznacza mniej zakłóceń i szybsze działanie sieci.

HDMI 2.0

Dzięki najnowszej wersji standardu HDMI FBOX 4X odtwarza bezproblemowo każde wideo 4K UHD.

Android 6

Ferguson FBOX 4X działa pod kontrolą jednego z najstabilniejszych wydań systemu Android.

Aplikacje

Ferguson FBOX 4X oferuje nielimitowany dostęp do sklepu Google Play. Ciesz się setkami tysięcy aplikacji i gier!

Interfejs

Interfejs Ferguson FBOX 4X został ulepszony i wygładzony. Urządzenie działa płynnie i responsywnie.

Bluetooth

Podłącz zewnętrzne urządzenie (np. myszkę i klawiaturę) i ciesz się jeszcze większymi możliwościami urządzenia.

Ethernet

Podłącz Ferguson FBOX 4X do swojego routera łączem Ethernet RJ45 dla zwiększenia stabilności połączenia sieciowego.

Wyjście AV

Zintegrowane wyjście Audio/Video oferuje większe możliwości podłączenia FBOXa 4K do innych urządzeń.

Wydajne 3D

Ferguson FBOX 4X posiada wydajny układ graficzny doskonale obsługujący wymagające gry i aplikacje.

MicroSD

Ferguson FBOX 4X obsługuje karty MicroSD, dzięki którym można rozszerzyć pamięć wewnętrzną urządzenia.

Ferguson FBOX 4X posiada menu w języku polskim oraz akceptuje polskie znaki w napisach.

 

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Będziesz otrzymywał informacje o aktualizacjach oprogramowania, nowościach na stronie, dodatkach do FBOXa i inne przydatne informacje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, do celów reklamowych i marketingowych przez Ferguson Sp. z o.o., zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

Ferguson FBOX 4X – mały i zgrabny

Ferguson FBOX 4X to niewielkie (wymiary: 85*85*15 mm!), nie rzucające się w oczy i nie psujące wyglądu salonu urządzenie, które można schować w dowolnym miejscu lub nawet zamontować na obudowie telewizora. Niewielkie rozmiary pozwalają nawet wrzucić FBOXa w kieszeń czy jako dodatek do torby na laptopa. Jest to jedno z najmniejszych i ładniejszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku, które przy okazji nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Konstrukcja FBOXa jest zwarta i dająca poczucie pewności.

Wejścia / wyjścia

  • 2 x USB (1 x USB OTG)
  • 1 x SD
  • 1 x HDMI 2.0
  • 1 x AV Out
  • 1 x Ethernet

Ferguson FBOX 4X - Remote Control

Ferguson FBOX 4X dostarczany jest z ergonomicznym pilotem. Pilot ten zapewnia wysoki komfort obsługi urządzenia multimedialnego.


2000

Procesor Quad-Core
Amlogic S905X-B
ARM® Cortex™-A53
2000MHz

600

Grafika 3D
Penta-Core Mali-450
600MHz

8

Wewnętrzna pamięć
FLASH 8GB

4096

Rozdzielczość
4K UHD

System operacyjny

Android 6.0 Marshmallow

Główny procesor

Amlogic S905X-B

Podsystem CPU

ARM® CortexTM-A53
Quad-Core CPU do 2.0GHz

Grafika 3D

Penta-Core Mali-450 @600MHz
OpenGL ES 2.0, OpenCL

Pamięć DDR3

DDR3 1GB

Pamięć FLASH

eMMC 8GB

Wi-Fi

Wbudowane 802.11 b/g/n, 2.4G/5G dual band

Ethernet

Wbudowane 100Mb RJ-45

HDMI 2.0

4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p

Format plików wideo

MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne

Obsługiwane kontenery wideo

MKV(h.264/h.265), WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264/h.265), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)

Proporcje obrazu

4:3, 16:9

Rozdzielczość wideo

4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p

Dekodowanie audio

MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne

System plików

NTFS, FAT32

Temperatura

0-40 °C

Wilgotność

< 95%

Rozmiary

85*85*15 mm

To co podoba mi się w urządzeniach z serii FBOX, to przede wszystkim prosta instalacja. Wystarczy podłączyć odbiornik do telewizora kablem HDMI i praktycznie jest on już gotowy do pracy. Co prawda przy pierwszym uruchomieniu pojawia się prosty instalator, ale sprowadza się on tak naprawdę do wyboru języka, oraz wskazania naszej sieci wifi i ewentualnym wpisaniu hasła do niej.

 

Prawie rok temu, opisywałem na moim blogu multimedialny komputer firmy Ferguson – FBOX 4K. Dzisiaj jego następca – Ferguson FBOX 4X. Kilkanaście dni temu urządzenie miało swoją premierę, i niemal w tym samym czasie przyjechało do mnie na testy. Przyszedł czas, aby opisać jak to się sprawuje, co się zmieniło i czy na lepsze? Fbox 4X działa szybciej, działa lepiej i najważniejsze – obsługuje Horizon Go. Ta ostatnia cecha wystarczyła by mi za wszystkie inne. Fbox 4X kosztuje ok 300 złotych polskich. Jak za tak wszechstronne urzadzenie to bardzo rozsądna kwota.