• Ferguson FBOX 4X

    Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej! Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

  1. 1

Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej! Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

Kup teraz!

Bezkompromisowa jakość obrazu

Ferguson FBOX 4X to nowa jakość materiałów wideo dla każdego miłośnika filmów i seriali. Sprzętowe wsparcie obsługi HDR (High Dynamic Range) przy 10-bitowej głębi kolorów realizowane specjalnymi algorytmami HGL (Hybrid Log-Gamma) znakomicie poprawia rendering przejść tonalnych i subtelnych odcieni kolorów. Doświadcz odwzorowania niewiarygodnego poziomu detali i doskonałej jakości grafiki z zachowaniem pełnej dynamiki obrazu i pełnej głębi jego kolorów!

Ferguson FBOX 4X

Sprzętowe wsparcie dekodowania wideo

Ferguson FBOX 4X wspiera sprzętowe odtwarzanie kodeków H.264/AVC, H.265/HEVC oraz VP9 w 10-bitowej głębi kolorów w rozdzielczości 4K Ultra HD w 60 klatkach na sekundę. Co to oznacza? Twoje filmy ZAWSZE będą odtwarzane płynnie! Filmy od Twoich ulubionych dostawców, takich jak Netflix, Google czy HBO Go będą wyświetlane w doskonałej jakości i płynności.

Ferguson FBOX 4X

Ciesz się najlepszą jakością dźwięku

Podłącz Ferguson FBOX 4X cyfrowym interfejsem HDMI 2.0 do swojego amplitunera lub telewizora z obsługą dźwięku przestrzennego i pozwól swoim głośnikom wykreować dla Ciebie przestrzeń dzięki funkcji przesyłania dźwięku w niezmienionej postaci do systemu audio (audio pass through). Ferguson FBOX 4X w pełni obsługuje sprzętowe wsparcie dekodowania standardu Dolby Digital Plus oraz połączenia wielu kanałów do prostego sygnału stereo w razie takiej potrzeby.

Ferguson FBOX 4X

Bogactwo obsługiwanych formatów plików

Ferguson FBOX 4X obsługuje wszystkie popularne oraz większość mniej popularnych formatów plików wideo, takich jak: MKV, AVI, MPG, MPEG, M4V, MOV, ISO, VP9, WMV i dziesiątki innych. Posiadasz kopie swoich płyt Blu-ray w postaci obrazów ISO? Żaden problem! Po prostu wskaż miejsce ich przechowywania odtwarzaczowi Kodi i ciesz się swoimi płytami!

Bogactwo obsługiwanych formatów FBOX 4X

HDMI 2.0 – bo szerokość pasma się liczy!

Ferguson FBOX 4X obsługuje standard HDMI 2.0, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie do odbiornika dużych ilości danych audio/wideo. HDMI w wersji 1.4 może przesyłać do 10.2 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w maksymalnie 24 klatkach na sekundę. HDMI w wersji 2.0 może przesyłać do 18 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w stałych 60 klatkach na sekundę. To idealna płynność obrazu…

Ferguson FBOX 4X

Bluetooth 4.0 – podłącz zewnętrzne urządzenia

Ferguson FBOX 4X obsługuje Bluetooth w wersji 4.0, co pozwala na podłączenie do urządzenia zestawu głośników Bluetooth, klawiatury, myszy, pilota czy kontrolera do gier aby w pełni wykorzystać możliwości FBOXa 4X.

Ferguson FBOX 4X

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz

Ferguson FBOX 4X obsługuje obydwie częstotliwości Wi-Fi: 2.4 i 5 GHz. Dzięki obsłudze pasma 5 GHz FBOX 4X może wykorzystywać nowocześniejsze, szybsze i bardziej pojemne pasmo do bezprzewodowego odtwarzania nawet najbardziej wymagających treści wideo. Pasmo 5 GHz to również większa odporność na zakłócenia. Na paśmie 2,4 GHz – oprócz sieci Wi-Fi – działa wiele innych urządzeń (np. niektóre modele kuchenek mikrofalowych), mogących wprowadzać zakłócenia i obniżać jakość sygnału. Pasmo 5 GHz wolne jest od zakłóceń wprowadzanych z popularnego sprzętu domowego.

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz - FBOX 4X

Port Ethernet LAN

Ferguson FBOX 4X posiada port Ethernet LAN o szybkości 100 Mbps, dzięki któremu można zestawić z routerem lub switchem stabilne, szybkie łącze kablowe. Nawet obrazy płyt Blu-ray nie będą na takim łączu problemem – odtworzysz je płynnie i bez problemów z wydajnością łącza.

Port Ethernet LAN - FBOX 4X

Sieciowo zaawansowany

Korzystaj z udostępnionych w sieci lokalnej i zewnętrznej zasobów audio i wideo! Ferguson FBOX 4X doskonale współpracuje z Twoim środowiskiem sieciowym dzięki pełnemu wsparciu popularnych protokołów sieciowych, takich jak Samba, Zeroconf, NFS… Jeśli posiadasz swój domowy serwer NAS, Ferguson FBOX 4X jest logicznym przedłużeniem jego możliwości – doskonale nadaje się do przeniesienia zgormadzonych na serwerze treści na ekran Twojego telewizora lub monitora.

FBOX 4X - sieciowo zaawansowany

Prosty i elegancki interfejs użytkownika

Ferguson FBOX 4X posiada rozwijany przez nas interfejs, który doskonale spełnia swoje zadanie: nie wchodzi w drogę, ułatwia komunikację z urządzeniem, przyspiesza wybór opcji, pozwala cieszyć się obsługą zainstalowanych aplikacji.

Prosty i elegancki interfejs użytkownika - FBOX 4X

Android 6.0 Marshmallow

Całe urządzenie działa w oparciu o nową, dopracowaną i stabilną dystrybucję systemu Android: Marshmallow (Android 6.0). Nowoczesny system obsługuje nowoczesne urządzenia zewnętrzne, zapewnia stabilne połączenia sieciowe, oferuje pełne bogactwo oprogramowania dostępnego z niczym nielimitowanego, oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play. Podłącz do FBOXa 4X myszkę i klawiaturę i ciesz się najbardziej osobistym z komputerów PC.

FBOX 4X Android 6.0

Netflix, HBO GO, VOD

Ferguson FBOX 4X to idealne urządzenie dla serwisów VOD (Video On Demand). Netflix czy HBO GO działają doskonale i wyświetlają treści w najwyższej możliwej dla nich rozdzielczości. Jesteś fanem innych serwisów VOD? Po prostu zainstaluj odpowiednie aplikacje ze sklepu Google Play i ciesz się swobodnym dostępem do treści wprost na ekranie Twojego telewizora!

Ferguson FBOX 4X - VOD

Kodi Media Center

Masz już bibliotekę swoich ulubionych filmów, seriali telewizyjnych, muzyki, zdjęć i filmików rodzinnych? Aplikacja Kodi stworzy z nich przejrzystą bibliotekę, uzupełni danymi pobieranymi z internetu takimi jak okładki i opisy filmów oraz ich oceny, zadba o odpowiedni podział seriali na sezony, usystematyzuje informacje o bibliotece muzycznej i pozwoli po niej swobodnie nawigować a z rodzinnych zdjęć zrobi piękny slideshow. Napisy do filmów? Wbudowane wtyczki pobiorą napisy z najpopularniejszych polskich i zagranicznych serwisów. Filmy 3D? Obsługiwane! Obrazy płyt Blu-ray? Obsługiwane! Naprawdę, ciężko znaleźć jakąś funkcję nieobsługiwaną przez tę aplikację.

więcej o aplikacji Kodi

Ferguson FBOX 4X - Kodi

4K UHD

Ferguson FBOX 4X obsługuje wyświetlanie wysokich rozdzielczości do 4096x2160px @60Hz.

H.265/HEVC

Ferguson FBOX 4X wspomaga sprzętowe dekodowania kodeka H.265/HEVC – oglądaj płynny obraz w najlepszej jakości!

Dualband Wi-Fi

Ferguson FBOX 4X umożliwia wykorzystanie pasma 5GHz dla Wi-Fi, co oznacza mniej zakłóceń i szybsze działanie sieci.

HDMI 2.0

Dzięki najnowszej wersji standardu HDMI FBOX 4X odtwarza bezproblemowo każde wideo 4K UHD.

Android 6

Ferguson FBOX 4X działa pod kontrolą jednego z najstabilniejszych wydań systemu Android.

Aplikacje

Ferguson FBOX 4X oferuje nielimitowany dostęp do sklepu Google Play. Ciesz się setkami tysięcy aplikacji i gier!

Interfejs

Interfejs Ferguson FBOX 4X został ulepszony i wygładzony. Urządzenie działa płynnie i responsywnie.

Bluetooth

Podłącz zewnętrzne urządzenie (np. myszkę i klawiaturę) i ciesz się jeszcze większymi możliwościami urządzenia.

Ethernet

Podłącz Ferguson FBOX 4X do swojego routera łączem Ethernet RJ45 dla zwiększenia stabilności połączenia sieciowego.

Wyjście AV

Zintegrowane wyjście Audio/Video oferuje większe możliwości podłączenia FBOXa 4K do innych urządzeń.

Wydajne 3D

Ferguson FBOX 4X posiada wydajny układ graficzny doskonale obsługujący wymagające gry i aplikacje.

MicroSD

Ferguson FBOX 4X obsługuje karty MicroSD, dzięki którym można rozszerzyć pamięć wewnętrzną urządzenia.

Ferguson FBOX 4X posiada menu w języku polskim oraz akceptuje polskie znaki w napisach.

 

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Będziesz otrzymywał informacje o aktualizacjach oprogramowania, nowościach na stronie, dodatkach do FBOXa i inne przydatne informacje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, do celów reklamowych i marketingowych przez Ferguson Sp. z o.o., zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

Ferguson FBOX 4X – mały i zgrabny

Ferguson FBOX 4X to niewielkie (wymiary: 85*85*15 mm!), nie rzucające się w oczy i nie psujące wyglądu salonu urządzenie, które można schować w dowolnym miejscu lub nawet zamontować na obudowie telewizora. Niewielkie rozmiary pozwalają nawet wrzucić FBOXa w kieszeń czy jako dodatek do torby na laptopa. Jest to jedno z najmniejszych i ładniejszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku, które przy okazji nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Konstrukcja FBOXa jest zwarta i dająca poczucie pewności.

Wejścia / wyjścia

  • 2 x USB (1 x USB OTG)
  • 1 x SD
  • 1 x HDMI 2.0
  • 1 x AV Out
  • 1 x Ethernet

Ferguson FBOX 4X - Remote Control

Ferguson FBOX 4X dostarczany jest z ergonomicznym pilotem. Pilot ten zapewnia wysoki komfort obsługi urządzenia multimedialnego.


2000

Procesor Quad-Core
Amlogic S905X-B
ARM® Cortex™-A53
2000MHz

750

Grafika 3D
Penta-Core Mali-450
750MHz

8

Wewnętrzna pamięć
FLASH 8GB

4096

Rozdzielczość
4K UHD

System operacyjny

Android 6.0 Marshmallow

Główny procesor

Amlogic S905X-B

Podsystem CPU

ARM® CortexTM-A53
Quad-Core CPU do 2.0GHz

Grafika 3D

Penta-Core Mali-450 @750MHz
OpenGL ES 2.0, OpenCL

Pamięć DDR3

DDR3 1GB

Pamięć FLASH

eMMC 8GB

Wi-Fi

Wbudowane 802.11 b/g/n, 2.4G/5G dual band

Ethernet

Wbudowane 100Mb RJ-45

HDMI 2.0

4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p

Format plików wideo

MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne

Obsługiwane kontenery wideo

MKV(h.264/h.265), WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264/h.265), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)

Proporcje obrazu

4:3, 16:9

Rozdzielczość wideo

4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p

Dekodowanie audio

MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne

System plików

NTFS, FAT32

Temperatura

0-40 °C

Wilgotność

< 95%

Rozmiary

85*85*15 mm

Prawie rok temu, opisywałem na moim blogu multimedialny komputer firmy Ferguson – FBOX 4K. Dzisiaj jego następca – Ferguson FBOX 4X. Kilkanaście dni temu urządzenie miało swoją premierę, i niemal w tym samym czasie przyjechało do mnie na testy. Przyszedł czas, aby opisać jak to się sprawuje, co się zmieniło i czy na lepsze? Fbox 4X działa szybciej, działa lepiej i najważniejsze – obsługuje Horizon Go. Ta ostatnia cecha wystarczyła by mi za wszystkie inne. Fbox 4X kosztuje ok 300 złotych polskich. Jak za tak wszechstronne urzadzenie to bardzo rozsądna kwota.