Ferguson FBOX, co to takiego?

Dla wielu z Was nie do końca jasne jest, do czego tak właściwie urządzenie takie jak FBOX może służyć. Przecież macie komputery czy laptopy, które możecie podłączyć do telewizora i za ich pomocą możecie oglądać filmy, zdjęcia i innego rodzaju media. Wielu z Was kręci głową z niedowierzaniem, że można w dobie telewizorów ze Smart TV (możliwością podłączenia do internetu, instalowania aplikacji od producenta i streamowania treści z sieci wprost do swojego telewizora) próbować sprzedawać coś, co zasadniczo robi to samo.

I będziecie mieli rację – jeśli Wasze urządzenia doskonale się sprawdzają w swoich rolach, najprawdopodobniej FBOX nie jest dla Was. Jest to jednak urządzenie rewelacyjnie sprawdzające się użytkownikom, którzy:

  • Mają telewizor bez Smart TV czy podłączenia do internetu ale nie widzą powodu do wydania kilku tysięcy złotych tylko po to, by swój dobrze grający model zamienić na inny, potrafiący wyświetlić filmy z YouTube.
  • Tworzą swoje biblioteki mediów i udostępniają je sobie lub znajomym online, przy okazji korzystając z udostępnianych im materiałów.
  • Posiadają urządzenia sieciowe w stylu NAS lub np. podłączają dysk twardy do swojego routera, by mieć dostęp do swoich plików bez potrzeby włączania komputera, z których odtwarzają filmy, muzykę czy pokazy zdjęć.
  • Lubią wygodę. Użytkownikom, których „nie kręci” podchodzenie do laptopa i skakanie po plikach, którzy lubią mieć swoje media ładnie zebrane w przejrzystą bibliotekę z okładkami, trailerami, opisami itd. – tym użytkownikom FBOX sprawi niesamowitą frajdę.
  • Mają dziewczyny, żony czy/i/lub dzieciaki ;). Serio, wygodna obsługa biblioteki mediów za pomocą pilota to ogromny bonus dla najbliższych. Już nie musicie być „tym, bez którego nie ma oglądania filmów”. Najbliżsi doskonale sobie sami poradzą.
  • Lubią Androida i jego mnogość aplikacji, dzięki którym mogą mieć dostęp nie tylko do filmów, muzyki czy innych mediów w sieci. Nie blokujemy sklepu Google, w przeciwieństwie do innych producentów pozwalamy Wam na instalowanie dowolnych aplikacji. Po podłączeniu do FBOXa myszki i klawiatury można na nim pracować, jak na tablecie – jeśli ktoś będzie miał chęć, nie widzimy przeszkód, by edytował dokumenty na telewizorze czy monitorze.
  • Lubią trochę pogrzebać i chcieliby wyłączyć swój komputer a obciążyć długotrwałymi zadaniami urządzenie energooszczędne i w sumie zawsze włączone. Po podłączeniu zewnętrznego dysku, FBOX może bez problemów stać się centrum pobierania torrentów, serwerem plików w sieci wewnętrznej i zewnętrznej, serwerem FTP… Możliwości jest mnóstwo!

Ferguson FBOX – doskonałe Media Center

Głównym zadaniem i powodem, dla którego FBOX został stworzony, jest jednak odtwarzanie mediów. Do tego zadania zapędziliśmy fenomenalną aplikację: XBMC. Jest to serce FBOXa, jego najważniejszy składnik i aplikacja, z którą chcesz się zaprzyjaźnić :). Cóż takiego robi XBMC? W ogromnym skrócie: to aplikacja, która zbierze informacje o Twoich mediach, uporządkuje je i w przystępny sposób wyświetli je na telewizorze.

Wystarczy, że w XBMC wskażesz katalog, w którym trzymasz filmy, seriale, muzykę czy zdjęcia a całą resztą zajmie się już XBMC. Pogrupuje media w biblioteki, pobierze informacje o np. filmach czy odcinkach seriali z internetu, stworzy miniatury zdjęć i wyświetli je w formie przyjaznej dla obsługi pilotem.

To także bardzo dopracowany odtwarzacz mediów ze szczególnym naciskiem na filmy. XBMC odtworzy bez mała każdy popularny kontener audio i wideo a dekodowanie większości kodeków będzie wspomagane sprzętowo. Najpopularniejszy chyba w tym momencie kodek h.264 jest oczywiście także wspierany sprzętowo, przez co nie będzie najmniejszego problemu z płynnością odtwarzanych plików wideo, w nowszych wersjach FBOXa także do rozdzielczości 4K. Dzięki funkcji DTS Passthrough można przesłać ścieżkę dźwiękową wprost do urządzenia dekodującego – znakomicie przydatna sprawa kiedy posiada się kino domowe z amplitunerem.

XBMC - funkcje 3D (screen ze strony xbmc.org)

XBMC – funkcje 3D (screen ze strony xbmc.org)

Po prostu odtwórz swój film – zobaczysz płynny obraz oraz będziesz się cieszył najwyższej jakości dźwiękiem.

Ferguson FBOX jako urządzenie sieciowe

Poczekaj, to nie wszystko! FBOX to tak zwane Android Mini PC. Co się za tym pojęciem kryje? A to, że urządzenie działa w oparciu o system Android ze wszystkimi tego plusami. Dzięki dostępowi do przebogatej kolekcji oprogramowania zamieszczonego w sklepie Google Play, można z FBOXa uczynić centralne urządzenie sieciowe w domu. Można z FBOXa udostępniać pliki innym użytkownikom w sieci wewnętrznej i zewnętrznej, można obciążyć go zadaniami pobierania i udostępniania plików w np. sieci bittorrent, można z niego (i na niego) strumieniować media dzięki obsłudze protokołów DLNA/UPnP, Miracast czy Airplay… Możliwości są prawie że nieograniczone!

Jeśli masz tablet lub telefon z Androidem, natychmiast poczujesz się obsługując FBOXa jak w domu. Nasza nakładka ułatwia codzienne korzystanie z urządzenia ale do dyspozycji masz pełnowartościowego Androida. Wyobraź sobie, że możesz to, co odtwarzasz na telefonie czy tablecie, odtworzyć bezpośrednio na telewizorze i już będziesz miał pojęcie, jak funkcjonuje FBOX.

Ferguson FBOX jako rozszerzenie możliwości urządzeń sieciowych

Ileż zapytań otrzymaliśmy z pytaniem: „czy i jak współpracuje FBOX z NASami firm Synology, QNAP, Asustor, Netgear czy innymi?”… Wielu z Was posiada takie urządzenia (czasem jest to po prostu zewnętrzny dysk wpięty do routera) ale zazwyczaj brakuje im jednej, bardzo przydatnej funkcji (a jeśli istnieje, urządzenia stają się bardzo drogie): odtwarzania filmów na telewizorze. Nawet najnowsze, topowe modele telewizorów mają czasem ogromne problemy z prawidłową obsługą napisów czy kontenerów audio/wideo. Gromadzicie na swoich dyskach sieciowych biblioteki filmów, zgrywacie obrazy płyt z filmami a ten wymarzony, cudowny, megacalowy telewizor nie chce ich wyświetlić. W takich przypadkach doskonale sprawdza się właśnie FBOX. Systematycznie aktualizujemy oprogramowanie i dostarczamy najnowsze wersje aplikacji po to, byście w spokoju i wygodzie mogli korzystać z zasobów swoich i znalezionych w internecie.

, ,

Komentarze są wyłączone.