• Ferguson FBOX - złoty medal MTP

    FBOX zdobył Złoty Medal targów Poznań Media Expo 2014! Profesjonalne jury doceniło innowacyjność FBOXa, jego użyteczność i nowoczesność. Dziękujemy za wyróżnienie!

  • Ferguson FBOX

    Intuicyjny interfejs pozwala na pełne wykorzystanie możliwości urządzenia. Oglądaj popularne kanały VOD streamowane z internetu w swoim telewizorze, w tym TVN Player. Odtwarzaj muzykę i radio internetowe, przeglądaj swoje zasoby filmowe dzięki XBMC Media player, wyświetlaj obraz ze swojego smartfona wprost na TV.

  1. 1
  2. 2

Ferguson FBOX to multimedialne urządzenie na bazie Androida, które zamieni Twój telewizor w Smart TV bez potrzeby wydawania tysięcy złotych na nowy model TV. Wystarczy wpiąć urządzenie w port HDMI, podłączyć do sieci Wi-Fi i już można korzystać z mediów umieszczonych w internecie czy też udostępnianych we własnej sieci.

Kup teraz!

Ferguson FBOX - elastyczna końcówka HDMI

Elastyczna końcówka HDMI

Ferguson Fbox posiada elastyczna końcówkę HDMI, która pozwoli na wpięcie urządzenia pod dowolnym kątem w gniazdo telewizora.

Ferguson FBOX – bezprzewodowy pilot

Bezprzewodowy pilot

Bezprzewodowy, żyroskopowy pilot zdolny do obsługi dowolnego urządzenia z oprogramowaniem Android.

Ferguson FBOX - unikalny hub z Wi-Fi

Unikalny hub z Wi-Fi

Unikalny HUB z wbudowanym Wi-Fi, dzięki umiejscowieniu poza FBOX’em zlikwiduje problemy z chłodzeniem urządzenia, a przede wszystkim pozwoli na wpięcie dwóch dysków zewnętrznych (bez potrzeby dodatkowego zasilania).

Ferguson FBOX – sprzętowe wspomaganie

Sprzętowe dekodowanie wideo

Sprzętowe wsparcie dekodowania materiałów filmowych w wysokiej rozdzielczości 1080p za pośrednictwem platformy XBMC.

Ferguson FBOX - certyfikaty

Certyfikowany odtwarzacz

FBOX jest pierwszym certyfikowanym przez platformę TVN urządzeniem tego typu a także w pełni obsługuje Filmbox Live.

Ferguson FBOX - Small2Big

Small2Big

Small2Big to unikalna funkcjonalność FBOXa pozwalająca na wyświetlanie treści multimedialnych (filmy, zdjęcia) z Twojego telefonu lub tabletu bezpośrednio na ekranie telewizora.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera!

Będziesz otrzymywał informacje o aktualizacjach oprogramowania, nowościach na stronie, dodatkach do FBOXa i inne przydatne informacje.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przechowywanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, do celów reklamowych i marketingowych przez Ferguson Sp. z o.o., zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).

1500

Procesor dual core
ARM Cortex-A9 1500MHz

400

Grafika 3D
ARM Mali 400MHz

4

Wewnętrzna pamięć
FLASH 4GB

1080

Rozdzielczość
Full HD 1080p

System operacyjny Android 4.2.2
Główny Chip AMLOGIC AML 8726 – MXS
CPU Sub-system Dual core ARM Cortex-A9 CPU up to 1.5GHz
3D Graphics Processing Unit Dual core ARM Mali-400 GPU up to 400MHz
Memory DDR3 DDR3 1GB
Wewnętrzna pamięć FLASH 4GB
WIFI IEEE 802.11 b/g/n (RTD8189)
Socket SD, micro SD, Micro USB(OTG) & USB – 3P(HOST)
Keyboard Support 2.4G Wireless Mouse and Keyboard
Connectivity Solution DLNA(DMR), NFS, CIFS, Miracast, Airplay
Audio MP3, WMA, WAV, M4A, OGG, AAC, FLAC…
Video AVI, MKV, WMV, MPG2/4, TS, MOV(H.264), 3GP, VOB…
Online Stream Playback XBMC, Youtube, MX Player, MoviePlayer, TVN player
HDMI 1080P HDMI 1.4
HTML5 Support
Input Power 5V / 2 A
Rozmiar 136*30*14mm
Waga 40g
Temperatura pracy 0 ~ 40 C
Wilgotność < 95%

Mamy do czynienia z szalenie ciekawym sprzętem o ogromnych możliwościach. Duży plus należy się za ergonomiczną konstrukcję oraz wygodny pilot z żyroskopem. Jestem też pod wrażeniem dopracowanej nakładki graficznej oraz dużej liczby wspieranych standardów sieciowych. Wisienką na torcie jest wbudowane XBMC, które samo w sobie stanowi ogromną wartość.

FBOX zdecydowanie wyróżnia się na tle dziesiątek bezimiennych przystawek telewizyjnych typu dongle. Widać, że jest to rozwiązanie dopracowane. Producent dba o warstwę software’ową regularnie wypuszczając dla niej aktualizacje.

Niestety, gdy muszę powrócić do swojego starego, wysłużonego modelu telewizora, który obok Smart TV nigdy nawet nie stał, jestem trochę sfrustrowany. No bo to trochę tak jakby dostać na dwa tygodnie Porsche, a później musieć się przesiąść do starego Lanosa. A co jeśli staremu Lanosowi damy nowy, błyszczący silnik? Taka właśnie sytuacja spotkała mnie, gdy dostałem w swoje ręce urządzenie firmy Ferguson – FBOX.

W przeciwieństwie do większości tego typu urządzeń oferowanych na rynku, producent oddał nam do dyspozycji bardzo dopracowane i kompletne urządzenie. Wysoka jakość wykonania, dopracowana, dobrze prezentująca się nakładka systemowa, zewnętrzny HUB czy też bezprzewodowy, żyroskopowy pilot będący na wyposażeniu FBOX-a, to tylko niektóre z jego atutów.

Jeżeli jesteście przywiązani do swojego odbiornika tv, który nie ma dostępu do Internetu, a chcecie mieć taką możliwość to opisywane urządzenie jest godne polecenia. Dobra jakość wykonania, przystępna cena i prostota w obsłudze powinny skusić potencjalnych nabywców.

Ferguson FBOX - ikony